JUBILEUSZ 75-LECIA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II st. IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W PŁOCKU

Mając na uwadze obecny trudny czas, związany z panującą sytuacją epidemiczną zrezygnowaliśmy ze zwyczajowych obchodów jubileuszowych (koncert, spotkania z absolwentami) na rzecz wydarzenia, dzięki któremu świętować można wspólnie, ale jednak osobno lub w małym gronie.


Chcemy zaproponować Wam grę terenową GE    -MUZYCZNI, opartą na geocachingu, który polega na poszukiwaniu - przy pomocy nawigacji satelitarnej (GPS w telefonie komórkowym) - ukrytych fizycznie w terenie skrytek, posiadających swój opis w serwisie geocaching.com . W ramach gry GE   -MUZYCZNI w owych „opisach skrytek” opowiadać będziemy HISTORIĘ PŁOCKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ, która była wszak niezwykle barwna. Wspomnimy związane z nią osoby, m.in. Faustyna Piaska, Tadeusza Paciorkiewicza, czy dra Marcina Kamińskiego, zabierzemy Was do miejsc, które bezpośrednio wiązały się z  powstaniem i działalnością szkoły. „Zabierzemy” to właściwe słowo, bo choć o historii szkoły przeczytacie w opisach skrytek, to zabawa będzie wymagała od Was wyjścia  na spacer i znalezienia ich w mieście.


Brzmi skomplikowanie?
Nie bójcie się - zadbaliśmy o to, by odbyły się profesjonalne warsztaty dla chętnych (jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą; jeśli nie - znajdziemy inny termin):
15 maja 2021 r. (sobota), o godz. 11.00 zapraszamy Was do Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kolegialna 23), gdzie doświadczeni trenerzy ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa objaśnią zawiłości gry i zabiorą Was na spacer szlakiem historii szkoły muzycznej, inaugurując jubileuszową zabawę. Koniecznie zabierzcie ze sobą naładowanego smartphone’a!


W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy (zgłoszenie do udziału w wydarzeniu należy przesłać na adres: bserwatka@psmplock.pl, po zapoznaniu się z REGULAMINEM znajdującym się na stronie internetowej), które ruszają 19.04.2021 r.

Projekt przeznaczony jest dla UCZESTNIKÓW W KAŻDYM WIEKU. Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze na podstawie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

 

Przebieg wydarzenia:

  • 11.00-12.00 WARSZTATY: przedstawienie zasad gry, obsługa aplikacji mobilnej, założenie darmowego konta na stronie www.geocaching.com. Część teoretyczna, prowadzona przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa, odbywać się będzie w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej, przy ul. Kolegialnej 23.

  • 12.00-14.00 GRA TERENOWA: spacer po Płocku, połączony z poszukiwaniem jubileuszowych skrytek - prowadzony przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa.Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej:

www.psmplock.pl/geo-muzyczni-gra-jubileuszowa
i profilu na Facebooku: www.facebook.com/psmplock
zamieszczać tam będziemy informacje dotyczące gry i geocachingu w ogóle.
A wgryźć się w temat możecie wchodząc tutaj:

 https://www.geocaching.pl/geocaching.php


Dajcie się wciągnąć w historię! Chodźcie na spacer!

REGULAMIN WYDARZENIA
GEO-MUZYCZNI
KLAUZULE RODO WYDARZENIA
GEO-MUZYCZNI

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY:

WSPÓŁORGANIZATOR: