top of page

JUBILEUSZ 75-LECIA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II st. IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W PŁOCKU

22.09.2021 r.

GEO-MUZYCZNI - spacer drugi 

PRZY SZUKANIU SKRYTEK CZASEM TRZEBA SIĘ NABIEGAĆ...

...I NICZEGO NIE ZNALEŹĆ :(

Ważne, żeby wiedzieć skąd się pochodzi, żeby znać historię najbliższych sobie miejsc, ale opowiadać o niej można przecież w całkiem ciekawy sposób - my OPOWIEŚCI O SZKOLE MUZYCZNEJ 🎶🎶🎶 SZUKAMY JAK SKARBU 💎💎💎 w ramach trwającego projektu GEO-MUZYCZNI, a niezwykle pomocny w tym jest GEOCACHING.

Wczoraj uczniowie klasy III OSM, ze swoim wychowawcą - panem Patrykiem Zarębowskim, zamienili się na ponad godzinę w poszukiwaczy skarbów🕵️‍♀️🕵️🕵️‍♂️, którzy - posiłkując się wskazówkami zawartymi w opisach skrytek i mapą 🗺🗺🗺 (trzeba było jakość "obejść" brak niezbędnych 📱📱📱) - odkrywali miejsca związane z historią szkoły (i powojennego Płocka) i fizyczne pojemniki, z ukrytymi w nich logbookami, do których trzeba było się wpisać. Dzieciaki w lot zrozumiały zasady gry terenowej i świetnie wyczuły jej "tajność". Odwiedziliśmy miejsca związane z pierwszą siedzibą szkoły muzycznej i postacią Tadeusza Paciorkiewicza, a młodzi poszukiwacze dowiedzieli się też, czym był LIM i gdzie obchodzono "Święto Pieśni". Myślę, że zabawa była przednia i będzie to trzeba powtórzyć w przyszłości 😊😊😊

ALE NIE MOŻNA SIĘ PODDAWAĆ 😊

BO KOLEJNE ZNALEZISKO MOŻE BYĆ TUŻ ZA ROGIEM 😊😊😊

GEO-MUZYCZNI - JUBILEUSZOWY PREMIEROWY SPACER ŚLADAMI HISTORII PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ  W PŁOCKU (15.05.21r.)

FOTO

NASZA MOCNA GEOCACHINGOWA EKIPA: DZIECI I DOROŚLI CAŁKIEM DOBRZE WSPÓŁ-DZIAŁALI; ZAŁATWILIŚMY DOBRĄ POGODĘ, WIĘC WARSZTATY ODBYŁY SIĘ NA PATIO :)

ZACZĘLIŚMY OD POZNANIA KRÓTKIEJ HISTORII GEOCACHINGU I SZKOLENIA Z UŻYWANIA APLI-KACJI, BY PO KILKUDZIESIĘCIU MINUTACH RUSZYĆ W MIASTO

DRUGA GRUPA OBRAŁA SOBIE ZA CEL SKRYTKĘ O TAJEMNICZEJ NAZWIE "ŚWIĘTO PIEŚNI". 
fot. Anna Gruszczyńska

DYREKTOR MICHAŁ ZAWADZKI OTWORZYŁ PRO-JEKT ZACHĘCAJĄC DO HISTORYCZNYCH SPA-CERÓW, PÓŹNIEJ PAŁECZKĘ PRZEJĘLI: KUBA PARADOWSKI (QBAPL) I KRZYSZTOF KAMIŃSKI (KKAM54) ZE STOWARZYSZENIA GEOCACHING WARSZAWA

KRZYSZTOF KAMIŃSKI (KKAM54) Z GEOCACHING WARSZAWA OBJA-ŚNIA PATRYKOWI ZARĘBOWSKIEMU ZAWIŁOŚCI DZIAŁANIA APLIKACJI GEOCACHING.COM

JEDNA Z GRUP RUSZYŁA DO KESZA POŚWIĘCONEGO MEC. KAZIMIERZOWI ASKANASOWI: NIE BYŁO ŁATWO, ALE POMYSŁOWOŚĆ SKRYTKI WYNAGRO-DZIŁA NASZE STARANIA

TUTAJ PODPOWIEDŹ DOPROWADZIŁA NAS DO SKRYTKI "JAK PO SZNURKU"...

ZDARZAŁO SIĘ OBU GRUPOM SPOTKAĆ NA KESZOWYM SZLAKU - TAK BYŁO PRZY SKRYTCE POŚWIĘCONEJ MARCINOWI MIELCZEWSKIEMU; MULTIKESZ "WYPRO-WADZIŁ NAS" NA TUMY.

fot. Anna Gruszczyńska

GDY JEDNI WYLICZALI WSPÓŁRZĘDNE LETTERBOXA DOTYCZĄCEGO PIERWSZEJ SIEDZIBY SZKOŁY MUZYCZNEJ (BUDYNEK, JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIU PO LEWEJ, ZACHOWAŁ SWOJĄ ŚWIETNOŚĆ), INNI ODPOCZYWALI NA TLE ZIELONOŚCI (I POMNIKA WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO).

GDY NA DRODZE GEOKESZERA CZAI SIĘ KESZ SPOZA SERII I JEMU SIĘ NIE ODPUSZCZA:  SKRYTKA "WIEŻA CIŚNIEŃ" WZIĘTA! WIDOK TEŻ BAJECZNY!

A NA DESER SKRYTKA Z MEGA-LOGBOOKIEM!         CZY BĘDĄ SYPAĆ SIĘ FAV'Y?

Mając na uwadze obecny trudny czas, związany z panującą sytuacją epidemiczną zrezygnowaliśmy ze zwyczajowych obchodów jubileuszowych (koncert, spotkania z absolwentami) na rzecz wydarzenia, dzięki któremu świętować można wspólnie, ale jednak osobno lub w małym gronie.


Chcemy zaproponować Wam grę terenową GE    -MUZYCZNI, opartą na geocachingu, który polega na poszukiwaniu - przy pomocy nawigacji satelitarnej (GPS w telefonie komórkowym) - ukrytych fizycznie w terenie skrytek, posiadających swój opis w serwisie geocaching.com . W ramach gry GE   -MUZYCZNI w owych „opisach skrytek” opowiadać będziemy HISTORIĘ PŁOCKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ, która była wszak niezwykle barwna. Wspomnimy związane z nią osoby, m.in. Faustyna Piaska, Tadeusza Paciorkiewicza, czy dra Marcina Kamińskiego, zabierzemy Was do miejsc, które bezpośrednio wiązały się z  powstaniem i działalnością szkoły. „Zabierzemy” to właściwe słowo, bo choć o historii szkoły przeczytacie w opisach skrytek, to zabawa będzie wymagała od Was wyjścia  na spacer i znalezienia ich w mieście.


Brzmi skomplikowanie?
Nie bójcie się - zadbaliśmy o to, by odbyły się profesjonalne warsztaty dla chętnych (jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą; jeśli nie - znajdziemy inny termin):
15 maja 2021 r. (sobota), o godz. 11.00 zapraszamy Was do Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kolegialna 23), gdzie doświadczeni trenerzy ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa objaśnią zawiłości gry i zabiorą Was na spacer szlakiem historii szkoły muzycznej, inaugurując jubileuszową zabawę. Koniecznie zabierzcie ze sobą naładowanego smartphone’a!


W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy (zgłoszenie do udziału w wydarzeniu należy przesłać na adres: bserwatka@psmplock.pl, po zapoznaniu się z REGULAMINEM znajdującym się na stronie internetowej), które ruszają 19.04.2021 r.

Projekt przeznaczony jest dla UCZESTNIKÓW W KAŻDYM WIEKU. Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze na podstawie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

 

Przebieg wydarzenia:

  • 11.00-12.00 WARSZTATY: przedstawienie zasad gry, obsługa aplikacji mobilnej, założenie darmowego konta na stronie www.geocaching.com. Część teoretyczna, prowadzona przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa, odbywać się będzie w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej, przy ul. Kolegialnej 23.

  • 12.00-14.00 GRA TERENOWA: spacer po Płocku, połączony z poszukiwaniem jubileuszowych skrytek - prowadzony przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa.



Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej:

www.psmplock.pl/geo-muzyczni-gra-jubileuszowa
i profilu na Facebooku: www.facebook.com/psmplock
zamieszczać tam będziemy informacje dotyczące gry i geocachingu w ogóle.
A wgryźć się w temat możecie wchodząc tutaj:

 https://www.geocaching.pl/geocaching.php


Dajcie się wciągnąć w historię! Chodźcie na spacer!

REGULAMIN WYDARZENIA
GEO-MUZYCZNI
KLAUZULE RODO WYDARZENIA
GEO-MUZYCZNI

fot. Barbara Serwatka
(menezyr_w_podrozy)

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY:

WSPÓŁORGANIZATOR:

bottom of page